Jezioro Choczewskie


Jezioro Choczewskie usytuowane jest w odległości 3km od Choczewa, a 11km od Kopalina. Powierzchnia zwierciadła wody wynosi 183,04ha, a głębokość na 85% powierzchni jeziora zawiera się w przedziale do 5m. Występują także głębsze miejsca w środkowej części, sięgające prawie do 13m. Natomiast silnie zamulone partie jeziora znajdują się po południowo-wschodniej stronie. Jezioro ze wschodniej i zachodniej części okalają wzgórza o wysokości do 75m n.p.m. Jego linie brzegową w 85% zajmują lasy, przez które wiedzie zielony szlak rowerowy.
Jezioro Choczewskie pełni funkcję rekreacyjną i turystyczną, poszczycić się może miedzy innymi wodami pierwszej klasy czystości, których przezroczystość w okresie letnim sięga około 3m. Wypoczywający goście mają do dyspozycji cztery kąpieliska (przy jednym z nich znajduje się pomost kąpielowy), przy których ulokowano parkingi jak i wypożyczalnie sprzętu wodnego.Kolejna atrakcja przeznaczona jest dla osób chcących skorzystać z uroków wędkowania na jeziorze Choczewskim. Dzięki czystości wód jezioro jest zasobne w atrakcyjne gatunki ryb, takie jak: lin, leszcz, karaś, płoć, sandacz, szczupak, okoń. Do dyspozycji gości oddano pomosty wędkarskie. Wędkować można także z zarejestrowanej łodzi lub pontonu. Warunkiem jest posiadanie karty wędkarskiej i wykupienie odpowiedniego zezwolenia. Dokonać można tego w nadleśnictwie Choczewo w miejscowości Choczewo (sprzedaż całodobowa) lub w siedzibie Leśnictwa Kopalino.
Charakterystyczne dla jeziora jest także duże bogactwo gatunkowe roślin. W pasie przybrzeżnym obok trzciny występują: tatarak zwyczajny, pałka wąskolistna, sitowie; rośliny o liściach pływających: grążel i grzebień biały. Roślinność zanurzona występuje wzdłuż całego brzegu na około 3/4 powierzchni zwierciadła wody i są to ramienice, moczarka, rogatek. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia tego urokliwego miejsca.
Witryna oparta o WordPress i skórkę Sunset. Odwiedziło ją 43651 osób .
Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017.